Ето, че отново е негов ред да ви представи една любима негова рецепта.
Като един олд класик мъж, моят мъж не се притеснява да хапва свински уши с чесън, даже ги обича.
Все по-често ставам свидетел на разговори на по-млади мъже, за които свинските уши, крачета и телешко шкембе са продукти, които не желаят, не могат и не присъстват по никакъв начин в менюто им.
Даа, зная, че всеки си има вкус и предпочитанния, зная, че на много мъже им се хапва и обичат, но жените им не готвят тези “гадни” неща.
Осъзнавам всички тези фактори, зная, че живеем в различни времена, времена, в които едно опаковано енергийно барче с един вагон е-та в него е по-предпочитано, защото уж е по-полезно от една порция свински уши.
Съвсем осъзнато приемам, уважавам и разбирам тези движения и начин на живот, но съвсем отговорно в моята кухня готвим шкембе чорба, свински уши и крачета и на всичкото отгоре ни е е безсрамно вкусно.
Сега за да съм в крак с времето, да не решите, че съм една олд леля, ще проверя в чатчето, без което не могат младежите, колко полезни са свинските уши?
Пиша в чатчето въпроса: Ползи от яденето на свински уши.
Поставям отговорът.
Свинските уши не само са вкусни, но и имат някои полезни свойства за организма. Ето някои от основните ползи:
Свинските уши са отличен източник на колаген, който подпомага здравето на кожата, косата, ноктите и ставите. Колагенът е важен за еластичността на кожата и може да помогне за намаляване на бръчките.
Колагенът и желатинът в свинските уши подпомагат ставите и съединителната тъкан, като ги поддържат здрави и гъвкави. Това ги прави полезни за хора, страдащи от артрит или ставни проблеми.
Свинските уши съдържат животински протеини, които са важни за изграждането и възстановяването на мускулите, особено при активни хора и спортисти.
Поради съдържанието си на мазнини и протеини, свинските уши осигуряват бавно освобождаваща се енергия, което помага за дълготрайна ситост.
Желатинът и минералите в свинските уши подпомагат здравината на костите и могат да помогнат за предотвратяване на остеопороза.
Желатинът в свинските уши подпомага здравето на червата, като спомага за по-добро храносмилане и усвояване на хранителните вещества.
Свинските уши съдържат ненаситени мазнини, които могат да подпомогнат здравето на сърдечно-съдовата система, когато се консумират умерено.
За да извлечете максимална полза от тях, най-добре е да ги варите, печете или готвите на пара, вместо да ги пържите.
Драги младежи, в една хубав апорция свински уши има повече полезни съставки от едно, две или три опаковани барчета от магазина.
Спирам до тук с тази тема, който разбрал, разбрал!
Светослав приготвя неговата любима рецепта за Печени свински уши и отново със своята усмивка, шеги и настроение ви я споделя във видео канала.
Изгледайте го тук.
Този път шегите са по-малко, обещавам като шеф на продукцията в следващото видео да бъде по-забавно, както беше в рецептата за патицата или бабека с яйца.
Аз сега ще споделя с тези, които обичат да четат рецептата вместо да я гледат. Все още се намират една шепа хора, които предпочитат да четат, надявам се?
Първата стъпка от рецептата Свински уши с чесън на фурна е слагането на ушите да се варят.
Може в тенджера под налягане, аз нямам такова топло оръжие вкъщи. Признавам си изпитвам ужас от тези тенджери.
Може в мултикукър.
Може да сварите в тенджера, аз използвам чугунена.
Сложете ушите, водата, дафиновия лист и зърната черен пипер в тенджерата.
Сложете около 2 литра вода.
Сварете за 2 часа и половина или до готовност.
Моля не ги преварявайте.
Ушите не трябва да са преварени.
Когато свинските уши се сварят, ги нарежете на парчета.
Сложете ги в стъклена или керамична тава.
Овкусете ги с чесън, чили, пушен червен пипер, черен пипер и кимион.
Разпределете отгоре маслото и сложете няколко черпака от бульона, който се е получил от варенето им.
Изпечете ги във фурната.
Понеже те използвам глинена тава и не ми се рискува да се спука я сложих в студената фурна и тогава пуснах на 200 градуса.
Ушите трябва да се запечат добре.
При нас отне около час и малко повече, защото фурната беше студена
Приятели, за съжаление свинските уши са от онези не особено популярни и изчезващи храни, на които трябва да отдадем заслуженото.
За хората на село, те са мост към едни отшумяващи традиции и вкусни спомени от едни други времена.
© Всички права запазени. Изработка на сайт от SEOMAX